Nasz Blog

Zapoznasz się tutaj z najnowszymi artykułami na temat zrdorwego odżywiania sie oraz prowadzenia zdrowego trybu życia. Niech nasze artykuły Ciebie zainspiruja.

Planujesz urlop? Cztery miejsca na wakacje w czasach pandemii

Planujesz urlop? Cztery miejsca na wakacje w czasach pandemii

W obecnych czasach odpocząć chcemy nie tylko od pracy czy nauki, ale też od wszechobecnych obostrzeń związanych z pandemią. Wakacje powinny być momentem relaksu, a nie nadmiernym zamartwianiem się i stresowaniem kolejnymi kontrolami, testami czy zatłoczonymi miejscami. Gdzie zatem warto wyruszyć na urlop w czasach pandemii? Oto nasze cztery propozycje 

Historia jednego pióra

Historia jednego pióra

Jednym z podstawowych artykułów wyposażenia biura są długopisy czy pióra. Mimo rozwoju technologii i powszechnego dostępu do interentu tradycyjna forma pisania jest niezastąpiona. Eleganckie pióro czy szykowny długopis w dłoni dodaje dostojności chwili sygnowania ważnych dokumentów. Chcąc dodać sobie powagi i szukając sklepu papierniczego warto pochylić się nad historią jednej z najbardziej znanych marek artykułów piśmienniczych na świecie: Parker. Pióro z własną tradycją pielęgnowaną od lat to klasa sama w sobie.

Pięć kroków od okna. Czego wymagać i na co uważać przy wyborze okien

Pięć kroków od okna. Czego wymagać i na co uważać przy wyborze okien

Mimo że oglądane przez kupujących modele okien na pierwszy rzut oka mogą wyglądać podobne, między poszczególnymi egzemplarzami istnieje znacząca różnica, którą należy wziąć pod uwagę przy tak ważnej decyzji, jaką jest odpowiedni wybór okien. Pozwoli nam to nie tylko zachować odpowiednią jakość, ale także niejednokrotnie zaoszczędzi wiele pieniędzy i stresu. Jednak skąd wiedzieć, jakie okna będą odpowiednie dla naszego domu i jak zdecydować pomiędzy wieloma dostępnymi na rynku modelami?

Czy wiesz, jak ciekawa jest historia wiecznych piór?

Czy wiesz, jak ciekawa jest historia wiecznych piór?

Wieczne pióra są dziś wciąż uważane za bardzo stylowe i eleganckie, choć w dobie cyfryzacji piszemy ręcznie coraz mniej – wciąż jednak istnieją zwolennicy tego rodzaju zapisywania informacji, jak i podpisywania dokumentów. Historia powstania tych przedmiotów życia codziennego, które rozpowszechniły się na cały świat, jest bardzo interesująca i sięga tysięcy lat przed momentem napisania tego artykułu. Przyjrzyjmy się jej bliżej i zobaczmy, czemu będzie to świetny prezent.

Czy wiesz że, czyli 6 ciekawostek o bocianach

Czy wiesz że, czyli 6 ciekawostek o bocianach

Każdy z nas z pewnością nie raz widział bociana, a wielu ludzi uważa je za symbol Polski. Ponadto, co jest powszechnie znanym mitem, bociany odpowiedzialne są za przynoszenie na świat dzieci. Te urocze ptaki gniazdują w wielu miastach Europy, ale także w Afryce oraz Azji. Na zimę ptaki te wylatują do ciepłych krajów i spędzają w nich około dwa miesiące, by potem móc wrócić do swojego ojczystego kraju na wiosnę. Przeczytaj więcej na temat tych niesamowitych ptaków i poznaj kilka ciekawostek na ich temat!

Wędrówki bocianów – dlaczego i gdzie bociany wylatują na zimę?

Wędrówki bocianów – dlaczego i gdzie bociany wylatują na zimę?

Obserwacje bocianów, prowadzone przez lata, dostarczyły nam wiele informacji na temat ich życia. Jednym z aspektów, który wyjątkowo zainteresował człowieka jest coroczna migracja bocianów. Systematyczne badania wędrówek tych ptaków, prowadzone są od ponad stu lat i aktualnie nikogo nie zadziwi fakt, że bociany opuszczają swoje gniazda na czas zimowy. Gdzie w takim razie wylatują i czy każdy bocian musi odbyć taką podróż?

Bocian biały – na czym polega magia tego wyjątkowego ptaka?

Bocian biały – na czym polega magia tego wyjątkowego ptaka?

Bociany to bardzo charakterystyczne, duże ptaki, które dwa razy w roku przemieszczają się pomiędzy Europą oraz Afryką. Od zawsze kojarzone przede wszystkim z dobrą wróżbą w wielu kulturach. Ten oryginalny, nie stroniący od człowieka, ani też nie prześladowany przez ludzi ptak otoczony jest zdumiewającą aurą. Jedno jest pewne. Warto każdego roku przynajmniej raz zobaczyć bociana.

Zdrowa żywność a… bociany. Nieoczywiste następstwa rozwoju rolnictwa.

Zdrowa żywność a… bociany. Nieoczywiste następstwa rozwoju rolnictwa.

Produkowanie żywności jest jednym z kluczy do przetrwania ludzkości. Jednak, rozważając ten aspekt, często zapominamy o innych stworzeniach i o tym, jaki wpływ prowadzone przez nas uprawy wywierają na nasze życie. Dziś porozmawiamy o tym, jak produkcja naturalnej żywności wpływa na obszary żerowania bocianów.

Bociania uczta. Czy to prawda, że bociany jedzą żaby?

Bociania uczta. Czy to prawda, że bociany jedzą żaby?

Chyba już najwyższy czas obalić mit o boćku, który łowi żaby. Wbrew pozorom i powszechnej opinii, nie są one jedynym pożywieniem bocianów, a tak naprawdę wcale te ptaki za nimi nie przepadają. Obecnie żaby stanowią jedynie dopełnienie diety bociana, co spowodowane jest przede wszystkim znacznym zmniejszeniem populacji płazów.